1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. FutureCommerce360 ile ticaretin geleceği masaya yatırılacak

FutureCommerce360 ile ticaretin geleceği masaya yatırılacak

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ticaret ve ihracat tüm yönleriyle masaya yatırılacak. Ticaretin tüm paydaşları 27 Eylül günü 42 Maslak AVM, ESA Arena’da hibrit olarak gerçekleşecek olan FutureCommerce360 Konferansı’nda bir araya gelecek.

Alkaş’ın düzenlediği FutureCommerce360, ticaretin geleceğini sektörün tüm paydaşlarını bir araya getirerek masaya yatıracak. Perakendenin hazır giyimden FMCG’ye tüm alt sektörlerinden birçok üst düzey karar verici; fikir önderleri, çok kanallı perakendeciler, online perakendeciler, lojistik ve stok yönetimi şirketleri, dijital pazarlama şirketleri, e-ticaret teknoloji sağlayıcıları ve girişimcilerin yer alacağı konferans ayrıca katılımcılarına networking imkânı da sağlamayı hedefliyor.

Global ve yerel trendlerin, yeni teknolojilerin, yeni iş modellerinin, başarılı uygulamaların konuşulacağı konferansın sunuculuğunu Melda Yücel üstlenirken, açılış konuşmalarını ise Alkaş & HAN Spaces Yönetim Kurulu Başkanı Avi Alkaş, Alkaş Genel Müdürü Yonca Aközer, TÜBİSAD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Tombalak ve Bay İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Erol Özmandıracı yapacak.

Ticaretin tüm paydaşlarının sektör ile ilgili görüşlerinin detaylı bir şekilde işleneceği konferansta; geleceğin tüketicisi olarak Z kuşağının beklentileri, işin geleceğinin patron gözünden değerlendirilmesi, perakende sektöründe yapay zeka uygulama örnekleri, mesleklerin geleceği ve geleceğin becerilerinin neler olacağı, e-ihracatın potansiyelinden faydalanmak için hangi adımların atılması gerektiği, geleceğin dijitalleşen iş dünyasındaki insan kaynağını oluşturmak için yapılan çalışmalar, tedarik zincirinde çevik ve dirençli bir yapı kurmanın yolları, hızla yaşanan değişime adapte olmak için yapılması gerekenler, gençlerin geleceğin ticaretine etkileri, marka potansiyelini ortaya çıkarmanın yöntemleri gibi konular ele alınacak.  

FutureCommerce360 Konferansı bu yıl tasarlanırken oluşturulan birçok uzman isimden oluşan danışma kurulunun ortak fikirleri baz alındı: Caffé Nero CEO’su Ahmet Yanıkoğlu, Girişimci ve Fütürist Alphan Manas, Vispera Kurucu Ortak ve Co-CEO’su Prof. Dr. Aytül Erçil, Odak Group Perakende Grup Başkanı Bülent Gürcan, E-İhracat ve Yeni Nesil Teknolojiler Daire Başkanı Hasan Önal, Penti Giyim CEO’su Mert Karaibrahimoğlu, Girişimcilik Vakfı (GİRVAK) Genel Müdürü Mehru Aygül, Teknoloji ve Girişim Yazarı Timur Sırt, Inveon- Kurucu ve Yönetici Ortağı Yomi Kastro, Coca-Cola Avrasya ve Orta Doğu Dijital Dönüşümden Sorumlu Başkan Yardımcısı Yves Filippucci ve Alkaş & HAN Spaces Yönetim Kurulu Başkanı Avi Alkaş.

 

GELECEĞİN TİCARETİ, TİCARETİN GELECEĞİ

‘Geleceğin Ticareti, Ticaretin Geleceği’ başlığı ile gerçekleşecek olan FutureCommerce360, yapay zekanın sektöre olan katkısını ve etkilerini ele alacak. Hızla değişen ve gelişen teknolojinin ticaret yapış şekillerine olan etkilerinin göz ardı edilemeyeceği bir dönemde Alkaş, birçok farklı sektörü bir araya getirmeyi hedefliyor. Dünyadan örnekler ele alınırken aynı zamanda Türkiye’de yaşanan güncel konular da konuşulacak. Geleceğe yönelik çözümlerin sunulacağı FutureCommerce360 Konferansı’nda AVM’lerin değişiminden e-ihracata, Türkiye’de markalaşma ve globalleşmeye  kadar birçok konu da ele alınacak.

FutureCommerce360’ta bu yıl birçok dikkat çeken konuşmacı yer alıyor. The Ready House Kurucusu ve Genel Müdürü Koral İbrahim, dijital ortamda markaları farklılaştırmak için neler yapılabileceğini ve marka konumlamak için nasıl mavi okyanus keşfedilebileceğini aktaracak.

Microsoft deneyimine sahip West Fountain Global Fund Girişimcisi Yoram Yaacovi, dijitalleşmeyle gelecekte kaybolacak ve ortaya çıkacak yeni meslekleri, geleceğin becerilerini ve bunu nasıl ticaretimize yansıtabileceğimizi konuşacak.

“Patron Gözüyle İşin Geleceği” oturumunda Avi Alkaş ile Fark Labs Kurucusu ve Başkanı, Arya Kadın Yatırım Platformu Kurucusu ve Fark Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahu Büyükkuşoğlu Serter geleceğe dair vizyoner bir sohbet gerçekleştirecek.

Deloitte Türkiye Danışmanlık Hizmetleri Lideri Hakan Göl ise Z ve Y kuşağının beklentilerini ve yaşam tarzlarını, iklim değişikliği gibi alanlara da değinerek ele alacak. Coca-Cola İçecek, Avrasya & Orta Doğu Dijital Dönüşümden Sorumlu Başkan Yardımcısı Yves Filippucci de iş dünyası ve perakende sektöründe hızla yaşanan değişimlere nasıl adapte olunabileceğini tartışacak.

Teknoloji Yazarı & Trend Avcısı Serdar Kuzuloğlu ve Teknoloji & Girişim Yazarı Timur Sırt, teknoloji üzerine yaptıkları sohbet programları “TeknoSohbet”in daha önce çekilmemiş 500’üncü bölümünü, yıllar sonra “Efsane 500” adıyla FutureCommerce360 seyircileri için sahnede gerçekleştirecekler.

Gençler ve gelecek neslin ticaret ve e-ticaret üzerindeki etkisinin öneminin altını çizmek için FutureCommerce360 öncesinde bu yıl GİRVAK iş birliğiyle atölye çalışmaları gerçekleştirecek. Ticaret, trendler ve geleceğe yön verebilecek yeni yaklaşımlar sahnede gençlerin yapacağı sunumlar ile izleyicilere farklı bakış açıları kazandırmayı hedefleyecek.

FutureCommerce360’ın bu yılki sponsorları arasında HAN Spaces, MAPIC ve Vispera yer alıyor. Mekan sponsorluğunu 42 Maslak Shopping Mall’un üstlendiği konferansın yaka ipi sponsoru CEVA Logistics olurken, hizmet sponsorluğunu Sistem 9 üstleniyor. Destekçi kuruluşlar arasında ise AAPGM (Alp Alkaş Perakende Gayrimenkul Merkezi), AYD (Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği), BIM 4 TURKEY, ETİD (Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği), GİRVAK (Girişimcilik Vakfı), GPD (Gıda Perakendecileri Derneği), KAGİDER (Türkiye Kadın Girişimciler Derneği), PERYÖN (Türkiye İnsan Yönetimi Derneği) , TAMPF (Türkiye Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Federasyonu), TGSD (Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği), TMd (Tescilli Markalar Derneği), TTYD (Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği), TÜROB (Türkiye Otelciler Birliği), TÜRSAB (Türkiye Seyahat Acentaları Birliği), ZMD (Zincir Mağazalar Derneği) ve Fütüristler Derneği yer alıyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
FutureCommerce360 ile ticaretin geleceği masaya yatırılacak

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

EGT Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin